Společnosti Global Control 5 a Controlli ohlašují sloučení

Global Control 5 SA („GC5“), polská rychle rostoucí společnost, která působí v oblasti vývoje, designu a výroby pokročilých řešení pro automatizaci budov pod značkou „iSMA“ (jejíž produkty zastupuje Loduos na českém a slovenském trhu), a Controlli SpA, přední italský výrobce ventilů a akčních členů pro rezidenční a komerční HVAC aplikace, vytvořily v květnu 2021 společnou skupinu s názvem iSMA CONTROLLI SpA.

Díky společným aktivitám a integraci týmů a produktů obou společností pod jednu značku iSMA CONTROLLI dochází k vytvoření nového mezinárodního hráče na trhu automatizace budov – průkopníka v poskytování nejmodernějších řešení ve světě BMS. Tento obrovský potenciál pochází ze sloučení těchto různých společností: italské a polské, tradiční a mladé, zabývajících se strojním a elektronickým inženýrstvím, se zkušenostmi v přímém prodeji a distribuci.

Nově vytvořená společnost iSMA CONTROLLI S.p.A. se sídlem v Miláně (Itálie) je společně vlastněna bývalými akcionáři společností Controlli a GC5 a vlastní 100% společností Controlli a GC5, které působí jako jediná společnost.

Global Control 5
Global Control 5 S.A. (GC5) se sídlem ve Varšavě v Polsku byla založena v roce 2015. Jedná se o rychle rostoucí společnost působící v oblasti vývoje, designu a výroby pokročilých řešení pro automatizaci budov. GC5 navrhuje a vyrábí řídicí systémy pod vlastní značkou iSMA (Intelligent Solution Management Automation). Společnost má sídlo ve Varšavě, konstrukční oddělení a výrobní závod v Gdaňsku. GC5 se zařadila mezi nejrychleji rostoucí společnosti v Evropě, v roce 2019 v žebříčku Technology Fast 50 Central Europe od poradenské firmy Deloitte a v letech 2020 a 2021 podle žebříčku FT1000. GC5 vlastní její zakladatelé a manažeři, kteří ve společnosti zastávají také vedoucí role.

CONTROLLI
Controlli je jedním z předních hráčů ve výrobě a distribuci ventilů a akčních členů pro HVAC se zaměřením zejména na rezidenční a komerční aplikace. Společnost Controlli byla založena v roce 1936 jako první společnost v Itálii se zaměřením na řídicí zařízení pro HVAC. Od devadesátých let byla společnost Controlli součástí různých mezinárodních skupin, Invensys Plc. a Schneider Electric. V srpnu 2011 získala B. Group S.p.A. a skupina manažerů 100% společnosti, čímž se Controlli opět stala zcela nezávislou italskou společností.