Celosvětově úspěšné V/V moduly přicházejí do České republiky a na Slovensko

Celosvětově úspěšné V/V moduly od výrobce Global Control 5 přicházejí do České republiky a na Slovensko! Jsou k dispozici ve dvou produktových verzích MINI a MIX. Produktová skupina MIX byla navržena pro řídicí distribuované systémy využívající regulátory JACE, MAC36, AAC20 nebo regulátory třetí strany. Všechny moduly řady MIX jsou vybaveny nejčastěji používanými typy V/V v automatizaci budov.

 iSMA V/V moduly řady MIX s 18 a 38 V/V a s rozhraním RS485 nebo RS485 a IP

Na rozdíl od řady MIX je řada MINI vyhrazena pro všechny aplikace, kde jsou vyžadovány ruční ovládací přepínače. Díky vestavěným algoritmům pro osvětlení, chlazení a vytápění je lze použít jako samostatné regulátory. Moduly navíc podporují režimy časových relé určené pro čidla přítomnosti.

 iSMA V/V moduly řady MINI s rozhraním RS485 a IP

Modulové řady MIX i MINI jsou z výroby vybaveny dvěma nejoblíbenějšími otevřenými komunikačními protokoly: Modbus (ASCII, RTU, TCP/IP) a BACnet (MSTP, IP), které se vybírají pomocí DIP přepínačů. Existují dvě verze modulů: moduly s rozhraním RS485 a s rozhraními 2x Ethernet a RS485. Zařízení s rozhraními 2x Ethernet a RS485 mají přidanou funkci „Modbus Gateway TCP/IP to Modbus ASCII/RTU„, což umožňuje připojení dalších modulů / zařízení, které komunikují přes Modbus RS485. Jednou z hlavních výhod podpory modulů s otevřenými komunikačními standardy je univerzálnost jejich instalace v nových i dokončených instalacích jako součást stávajícího BMS.

 iSMA V/V moduly s IP umožňují snadné sdílení dat po síti

V/V moduly s IP mohou snadno sdílet data na síti (až 4 klienti) a navíc na ně lze snadno připojit až 128 Modbus RTU modulů.Adresování modulů probíhá pomocí otočných přepínačů, což usnadňuje a urychluje proces uvedení systému do provozu. Vestavěné mini USB umožňuje počáteční konfiguraci jednotky bez napájení.

Přehledová tabulka V/V modulů MIX

             

 

Přehledová tabulka V/V modulů MINI