Niagara jako přirozená součást řešení iSMA

Niagara 4 Supervisor je softwarová platforma používaná v serverových aplikacích. Umožňuje správu všech budov na podnikové úrovni a facility managerům rychle reagovat na případné problémy a poznatky v systému automatizace budov a optimalizovat jejich systém. Supervisor je jedním ze sady produktů postaveném na Niagara Framework® zahrnující protokoly BACnet™, Modbus, OPC UA, MQTT a další. Platforma může být použita rovněž na úrovni regulátoru a přistupováno k ní přes standardní webový prohlížeč. Web Supervisor také zahrnuje integrované nástroje pro správu sítě, které podporují návrh, konfiguraci, instalaci a údržbu interoperabilních sítí. iSMA Supervisor je flexibilní síťový server, který se používá k řízení více stanic JACE/MAC36 nebo k poskytování centrální monitorovací stanice v multi-site projektech. Supervisor podporuje přímou komunikaci s jinými systémy prostřednictvím různých protokolů založených na IP, včetně BACnet IP, Modbus TCP, EIB/KNX, LON-IP, SNMP, MQTT and OPC UA. Umožňuje bezproblémovou integraci dalších systémů na úrovni IP s běžným uživatelským rozhraním a poskytuje mnohem flexibilnější přístup (z libovolného počítače v síti) a zjednodušuje zaškolení operátorů.

MAC36 je kompaktní regulátor (Master Application Controller) s vestavěnými různými typy V/V a běžící na Niagara Framework®. Regulátor obsahuje sadu V/V 16x UI, 8x AO, 4x DI a 8x DO umožňující uživatelům používat zařízení v různých aplikacích. Regulátor zajišťuje řízení, logování dat, alarmování, časové programy, integrace a vizualizace. MAC36 obsahuje 2x rychlé Ethernet porty, které mohou fungovat jako dva nezávislé porty. Vestavěný 1x RS485 lze použít k rozšíření počtu V/V připojením V/V modulů řady iSMA-B-MINI nebo iSMA-B-MIX nebo k integraci s jinými podsystémy. K dispozici jsou dvě další hardwarové verze regulátoru s druhým vestavěným portem RS485 a rozhraním M-Bus. MAC36 poskytuje bohaté grafické rozhraní pro zobrazení přes webový prohlížeč nebo přes externí displej připojení přes vestavěný HDMI a USB port (podpora dotykového ovládání).

JACE 8000 (iSMA-B-8000) je kompaktní IoT regulátor a serverová platforma pro připojení různých zařízení a podsystémů. S připojením k internetu a webovým serverem JACE 8000 poskytuje integrovanou funkci řízení, dohledu, logování, alarmování, časových programů a správy sítě. Poskytuje bohaté grafické zobrazení dat prostřednictvím standardního webového prohlížeče přes Ethernet, bezdrátovou síť LAN nebo vzdáleně přes internet. Zjednodušený licenční model pro JACE 8000 obsahuje standardní ovladače spolu s volitelnými rozšiřující V/V moduly pro maximální flexibilitu. Regulátor JACE 8000 obsahuje Niagara 4, nejnovější verzí Niagara Framework®, pro optimální výkon. Ve větším aplikacích a při integracích různých systémů lze JACE8000 využít společně s Niagara 4 Supervisor pro agregaci informací, včetně dat v reálném čase, historií a alarmů a vytvořit jednotnou aplikaci.