Základní řada iSMA V/V modulů patří všude tam, kde záleží na flexibilitě, otevřenosti a kvalitě.

Skupina V/V modulů řady MIX byla navržena pro distribuované řídicí systémy. Všechny V/V moduly řady MIX jsou vybaveny nejběžnějšími typy V/V používaných v automatizaci budov (MIX všech typů V/V v jedné jednotce), aby byla zajištěna vysoká všestrannost.

iSMA-B-MIX webová stránka

Tyto moduly jsou k dispozici ve dvou hlavních verzích: iSMA-B-MIX38 a iSMA-B-MIX18. Číslo uvedené v kódu produktu odpovídá množství vestavěných fyzických vstupů a výstupů.

Všechny iSMA V/V moduly mají dva vestavěné otevřené komunikační protokoly, Modbus a BACnet. Tato jedinečná funkce vám umožňuje kdykoli změnit komunikační protokol dle potřeb.

Podporované protokoly jsou Modbus RTU/ASCII nebo BACnet MSTP a v případě IP modulů také Modbus TCP nebo BACnet IP. Moduly mají BTL certifikaci, která potvrzuje funkci BACnet. Díky tomu mohou být moduly MIX integrovány se stávajícími sítěmi a systémy, což zvyšuje efektivitu a flexibilitu jejich upgradování a rozšiřování.

Obě verze jsou k dispozici se standardním rozhraním RS485 a dalšími dvěma ethernetovými porty. Tato funkce vytváří univerzální a bohatou řadu produktů, které lze instalovat kdekoli.

Standardní topologie se „starou“ RS485 komunikační sběrnicí

V zásadě tím, že toto řešení eliminuje potřebu používat další regulátory nebo routery jako IP brány, tak toto řešení umožňuje využít iSMA MIX moduly pro účely IoT.

Verze iSMA MIX V/V modulů

Stojí za povšimnutí, že ethernetové porty mohou fungovat jako ethernetový switch. To umožňuje využít Daisy Chain topologii a vzájemně propojit moduly. Takové řešení je velmi žádoucí pro vybudování nákladově efektivní páteřní sítě založené na TCP/IP.

Jednoduchý commissioning a cenově afektivní Daisy Chain architektura

Možnost iSMA modulů fungovat jako Modbus TCP to Modbus RTU/ASCII Gateway je další jedinečnou vlastností modulů iSMA MIX modulů. Tato funkce umožňuje přímou komunikaci zařízení Modbus RTU/ASCII se systémem BMS a není potřeba využívat žádné další převodníky. To platí zejména pro integraci elektroměrů a monitorování stavů jednotlivých nainstalovaných modulů. Je to také ekonomický způsob integrace regulátorů větracích jednotek nebo chladičů vybavených pouze sériovým protokolem Modbus RS-485.

Cenově bezkonkurenční IP infrastruktura s možností využití Modbus TCP to RTU Gateway

Tyto moduly jsou zejména vhodné pro distribuované řídicí systémy se širokou škálou možností vstupů/výstupů, jako jsou: teplota, tlak, vlhkost, CO2; monitorování stavů zapnutí/vypnutí, poruch, potvrzení práce; ovládání pohonů a motorů 0 až 10 V; zapnutí/vypnutí např. osvětlovací obvody či ventilové pohony.

Všechny univerzální vstupy (UI) jsou vybaveny 16-bitovými převodníky, které podporují většinu typů teplotních senzorů: 10K3A1, 10K4A1, Carel 10K, 20K6A1, 2,2K3A1, 3K3A1, 30K6A1, SIE1, TAC1, SAT1, Pt1000, Ni1000. Kromě toho univerzální vstupy podporují proudové signály 0-10 V, 0-20 mA a suché kontakty.

Digitální vstupy (DI) podporují digitální signály se suchým kontaktem a vysokorychlostní čítače pulsů až do 100 Hz s EPROM uložením. Zápis dat do paměti EPROM zajišťuje ochranu shromážděných dat při možné ztrátě komunikace s nadřazeným systémem. Použití iSMA-B-MINI V/V modulů k integraci zastaralých čítačů impulsů je jednoduché a dostupné. Moduly mají schopnost nastavit heartbeat a výchozí stavy pro výstupy na základě potřeb aplikace.

Velký počet vstupů/výstupů v jednom modulu zajišťuje bezkonkurenční poměr cena/výkon. Systém distribuovaných modulů iSMA-B-MIX díky mimořádné flexibilitě umožňuje překonat omezení centralizovaných automatizačních systémů a získat další výhody.

Pokud není integrace modulů iSMA-B-MIX do stávajícího systému možná, znamená to, že v určitém okamžiku fáze plánování bylo učiněno špatné rozhodnutí a byl zvolen uzavřený systém nebo řešení, které nesplňuje uvedenou komunikační otevřenost.