Building Supervisor postavený na Niagara Frameworku

iSMA Building Supervisor je softwarová platforma používaná v serverových aplikacích. Umožňuje správu všech budov na podnikové úrovni a facility managerům rychle reagovat na případné problémy a poznatky v systému automatizace budov a optimalizovat jejich systém. Supervisor je jedním ze sady produktů postaveném na Niagara Framework® zahrnující protokoly LonWorks™, BACnet™, Modbus, OPC UA, MQTT a další.

Platforma může být použita rovněž na úrovni regulátoru a přistupováno k ní přes standardní webový prohlížeč. Web Supervisor také zahrnuje integrované nástroje pro správu sítě, které podporují návrh, konfiguraci, instalaci a údržbu interoperabilních sítí. iSMA Supervisor je flexibilní síťový server, který se používá k řízení více stanic JACE8000/MAC36 nebo k poskytování centrální monitorovací stanice v multi-site projektech. Supervisor podporuje přímou komunikaci s jinými systémy prostřednictvím různých protokolů založených na IP, včetně BACnet IP, Modbus TCP, EIB/KNX, LON-IP, SNMP, MQTT and OPC UA. Umožňuje bezproblémovou integraci dalších systémů na úrovni IP s běžným uživatelským rozhraním a poskytuje mnohem flexibilnější přístup (z libovolného počítače v síti) a zjednodušuje zaškolení operátorů.

Webový server lze nainstalovat buď na standardní počítač, virtuální server či do cloudu. Webový server je rovněž postaven na technologii HTML5, což zaručuje responsivitu a nezávislost na operačním systému. Supervisor je široce škálovatelný a licencování lze rozdělit na integraci Niagara zařízení (JACE/MAC36) pomocí protokolu FOX a na integraci ostatních protokolů jako je BACnet, Modbus, LON, M-Bus, MQTT atd.