2-trubkový vs 4-trubkový systém Fan Coil Unit

Jaké jsou rozdíly?

Dvoupotrubní systém se skládá z jednoho vodního okruhu připojeného ke dvěma trubkám (přívodní a zpětné) a jednoho ventilu, který může v závislosti na režimu systému sloužit buď jako chladicí vodní okruh nebo teplovodní okruh. Tento typ fancoilu nemůže chladit a topit současně a je závislý na skutečném režimu budovy. Proto někdy mohou být takové systémy vybaveny pomocným elektrickým ohřívačem, který kompenzuje omezení systému.

Čtyřtrubkový systém se skládá ze dvou samostatných vodních okruhů pro chladicí a topnou vodu. Každý okruh má vlastní vyhrazenou sadu trubek (přívodní a zpětnou) a ventil. Tento typ fancoilu může chladit a topit současně a nezávisí na skutečném režimu budovy.

Nezáleží na tom, jaký systém zvažujete použít, pokud si jako regulátor Fan Coil Unit zvolíte iSMA-B-FCU. Předinstalovaná aplikace vám umožňuje ovládat jak dvoutrubkové, tak čtyřtrubkové systémy a mnoho dalšího. Nemusíte ho ani programovat, stačí si vybrat typ aplikace v závislosti na vašem projektu. Níže se můžete podívat na příklad zapojení čtyřtrubkového FCU.

Více o možnostech našeho FCU regulátoru se můžete dočíst zde. Přidružený nástěnný modul iSMA-B-LP zde.