Domů / Architektura / R8 Digital Operator

Optimalizace pomocí Digital Operator

R8 Digital Operator je softwarové řešení pro optimalizaci systémů automatizace budov (BAS). Digital Operator si můžete představit jako řadu matematických algoritmů, počítaných 4krát za hodinu, s cílem najít nejefektivnější nastavení systémů HVAC (vytápění, ventilace a klimatizace) tak, aby byly všechny místnosti vytápěny, chlazeny a ventilovány ve správný čas a ve správném množství. Unikátní řešení postavené na 4 základních podmínkách. Neplatíte za nic, co vám neušetříme.

Loduos s.r.o. je výhradním zástupcem firmy R8 Technologies pro Českou republiku a Slovensko.

 

 

V tabulce si můžete prohlédnout dosažené měsíční úspory v budovách po spuštění služby Digital Operator.

Průměrný počet přenastavení žádaných hodnot HVAC systému byl 7200 přenastavení na budovu/měsíc (vztaženo k listopadu 2021).

 Vytvoříme vzdálené připojení do vaší budovy a budeme sledovat tři klíčové ukazatele.

ÚSPORA ENERGIE

Snížení celkové spotřeby energie až o 20%.

Digital Operator se stará o vaši budovu tím, že analyzuje požadavky každé místnosti a zároveň bere v úvahu předpovědi počasí či ceny energií, aby určil optimální konfiguraci systémů vytápění, chlazení a ventilace. Tento proces se opakuje 4-krát za hodinu a optimální parametry se automaticky odesílají do řídicího systému dané budovy.

Tím, že vám R8 Digital Operator pomůže rozumně ušetřit na výdajích na vnitřní klima vašich budov, dochází také k výraznému snížení uhlíkové stopy. Pomozte planetě tím, že pomůžete sami sobě.

OPTIMÁLNÍ VNITŘNÍ KLIMA

Digital Operator vždy vytváří optimální vnitřní klima pro každou místnost.

Při vytváření úspor neobětujeme vnitřní klima, protože lepší vnitřní klima vede k lepšímu zdraví a zlepšuje výkon zaměstnanců. Šťastný personál, nájemci a návštěvníci jsou základem dobrého podnikání.

R8 Digital Operator vytváří optimální vnitřní klima pro všechny nájemce a návštěvníky tím, že analyzuje, zda a kdy jsou použity různé oblasti budovy, což umožňuje AI odpovídajícím způsobem upravit HVAC. Rovněž bere v úvahu preference nájemců sledováním a učením se z interakcí uživatelů s termostaty v místnosti.

EFEKTIVNÍ DETEKCE PORUCH

R8 Digital Operator poskytuje podrobnou analýzu každé komponenty a generuje automatické úkoly

Správci a vlastníci budov se nemusejí divit, co se děje. Je snadné mít aktuální informace o budově.

Když vám řídicí systém poskytne základní výstrahy, R8 Digital Operator zajistí efektivní detekci chyb spuštěním algoritmů v systému. Jakmile je zjištěna porucha, dostane technický tým okamžité upozornění na údržbu.

KONTROLA

R8 Digital Operator dává hodnocení energetickému výkonu vaši budovy a systémům automatizace.

Na základě analýzy účtů za teplo a elektřinu ve vaší budově dáváme hodnocení energetické náročnosti vaší budovy. Zanalyzujeme automatizační systémy a zkontrolujeme, jak dobře je budova centrálně automatizována/řízena, a vyhodnotíme různé součásti automatizačního systému.

Hodnocení pomáhají lépe porozumět kvalitě budovy obecně, jak snadné je ji udržovat a plánovat budoucí investice.

Jak získat R8 Digital Operator?

Je to jednoduché a trvá to jen několik minut

Ve vaší budově zřídíme R8tech gateway a jste připraveni! Vše, co musíte mít, je řídicí systém (Niagara, Honeywell, Siemens, Schneider Electric, Johnson Controls apod.) a připojení k internetu. Není potřeba žádný další hardware!